Czy warto zdecydować się na usługi doświadczonej firmy sprzątającej?

Dobra firma sprzątająca cieszy się coraz większy powodzeniem, gdyż cały czas zwiększa się zapotrzebowanie na tego typu usługi. Największy popyt widać wśród przedsiębiorstw i rozmaitych instytucji państwowych. Zatrudnianie pracowników, nadzorowanie ich pracy i pilnowanie, czy mają oni niezbędne do wykonywania swoich obowiązków materiały przeznaczone do sprzątania jest niezwykle uciążliwe. Znacznym udogodnieniem jest wynajęcie profesjonalnej ekipy sprzątającej. Z kolei w większych miastach nawet osoby prywatne korzystając z ich usług, gdyż nie mają chęci, wolnego czasu bądź możliwości samodzielnego wysprzątania mieszkania. W związku z tym własna firma sprzątająca to świetny pomysł na biznes. Jakie mamy pole do popisu w owej branży?

Jaka firma sprzątająca?

sprzątanie budynkówOkazuje się, że w dzisiejszych zabieganych czasach, korzystanie z usług firm sprzątających cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to stabilny biznes, a popyt na tego typu usługi stale rośnie. Na rynku wyróżnia się małe firmy sprzątające oraz te średnie i duże. Tak naprawdę to z ich usług korzystają wszystkie przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, jakiego rodzaju prowadzą działalność. W przypadku firm jednoosobowych i małych spółek w skład ekipy sprzątającej wchodzi klika osób. Wykonują one najczęściej jednorazowe zamówienia, a ich właścicielami są doświadczeni i godni polecenia sprzątacze. Jako, że udało im się zdobyć renomę, to ich biznes opiera się głównie na poleceniach zadowolonych klientów. Małe firmy sprzątające świadczą zazwyczaj usługi w małych pomieszczeniach typu mieszkanie, biuro czy magazyn.

Jeśli chodzi zaś o duże i średnie firmy sprzątające, to stawiają one na cykliczne zamówienia. Rzadko kiedy świadczą usługi sprzątania mieszkań, gdyż skupiają się na dużych halach, biurowcach i supermarketach. W skład ekipy sprzątające wchodzi co najmniej kilkanaście osób, które pracują w różnych miejscach. Chociaż trzeba liczyć się ze znacznie większymi kosztami, niż ma to miejsce w przypadku małej firmy, to działalność taka generuje większe zyski. Na start konieczne jest zainwestowanie sporego kapitału, w związku z zakupem czy wynajmem profesjonalnego sprzętu, zatrudnieniem pracowników sprzątających i handlowców oraz stworzeniem biura.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą: ClarSystem zajmującą się profesjonalnym sprzątaniem firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.